Научен семинар- „Великите идеи“

Физическият факултет организира

научен семинар

на тема „Великите идеи“

с лектор доц. д-р Александър Маринов

Семинарът ще се проведе на 1 декември 2016г. от 13 часа в зала Компас на Ректората на Пловдивски университет, ул. Цар Асен 24.

Каним всички студенти, преподаватели и граждани, проявяващи интерес към великите идеи, изказани от времето на Омир до наши дни.

Анотация

Известният американски философ Мортимър Адлер публикува в 1952 г. книгата си  A Syntopicon: An Index to The Great Ideas в 2 тома, резултат от 8 години работа. Тя съдържа есета за 102 Велики идеи от различни области на знанието, извлечени след изключително подробен анализ на 434 произведения на 73 автори от Омир до 20-ти век. Анализираните произведения по-късно са публикувани в 60 тома под заглавието Great Books of the Western World.